Opublikowano:

Filtrowanie w Excelu – według koloru

Jeśli w tabeli Microsoft Office znajdują się komórki z kolorowym tłem lub czcionką to możesz takie je przefiltrować.

Funkcje filtrowania stosowane do zabarwienia wyszukasz w autofiltrze. Możliwy jest jedynie filtr stosowanie do barwy komórki albo barwy czcionki. Jeśli w kolumnie w jakiej kliknięto autofiltr, widać komórki z kolorowym tłem lub kolorową czcionką to te pojawią się po „Filtruj zgodnie z zabarwieniem”.
Jeśli jednakże nie posiada żadnych kolorów w kolumnie to nie ma po czym filtrować, więc właściwe funkcjonalności się nie pojawiają. Wtenczas przycisk filtrowania według zabarwienia jest wyszarzony a co za tym idzie – niedostępny.

Co oznacza, iż kliknę filtr zgodnie z barwą? Odpowiada to, iż wiersze z takim kolorem pozostaną pokazane. Niestety nie jest możliwe ustawienie filtrowania po więcej niż jednym kolorze – przykładowo, ażeby ukazane były komórki pomarańczowe oraz brązowe – trzeba wybrać jeden kolor.

Pamiętaj, że filtr możliwe jest ,gdy użyto formatowania komórek tabeli, stylów komórek Excela bądź formatowania warunkowego.  Dodawanie kolorów zaś filtra Istnieje Możliwość, iż w trakcie pracy z tabelami po uruchomieniu filtra do przedziału danych zostanie dodany nowy kolor. Jak się okazuje,nie jest to problematyczne dla programu Excel. Nowo dodane znajdują się domyślnie w opcjach filtrowania według koloru i możesz je dowolnie używać.

Jak już już wspomniano, nie jest możliwe filtrowanie według więcej niż jednej kolorów albo rodzajów ikon. To samo dotyczy użycia filtra uwzględniającego.

Dla przykładu: w kolorze komórki oraz kolorze tła autofiltr wykona najnowszą podaną opcję, dlatego nie jest możliwe pozostawienie widocznych wierszy np. z szarym tłem i bordową czcionką.

Jak usunąć styl komórki w Excelu? Więcej dowiesz się TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *