Opublikowano:

Excel – filtrowanie wielu kolumn

Najczęściej następuje przymus przefiltrowania tabel w wielu kolumnach na raz. Dopuszczalne jest to do wykonania bez problemu, ale trzeba pamiętać o wszelakich ograniczeniach.

Ustawienie filtrowania w kilku kolumnach

Jeżeli chcesz przeszukiwać również po wielu kolumnach, to chciałbyś wykonać ściśle to samo co w każdej chwili, ale po prostu wznowić kilka razy – za każdym jednocześnie w kolejnej kolumnie.

Włączasz autofiltr strzałki w nagłówkowyn obszarze, przechodzisz do którejś kolumy i również ustawiasz wymogi filtrowania. Pstrykasz OK. Tabela jest przefiltrowana. W takiej sytuacji przechodzisz do strzałki w innej kolumnie a także znów podkreślasz wymogi. Dla tylu kolumn, dla ilu szukasz.

Nie ma też żadnego menedżera filtru, czy okienka pozwalającego zarządzać filtrem okienka, które została chociażby dla segregowania.

Działanie filtrowania w wielu komórkach

Ustawienie filtrów w wielu kolumnach działa łącznie. Odpowiada to, iż każdy następny filtr coraz bardziej zawęża ilość przedstawianych wierszy. Innymi słowy, ażeby jakiś wiersz pozostał to musi spełniać założenia ze wszystkich kolumn.

Nie jest możliwe za pomocą autofiltra usytuować kryteriów alternatywnych pośród kolumnami – a zatem miejsce pozostaje widoczne jeśli spełni warunek z którejś kolumny. Filtrujemy w każdym momencie łącznie.

Więcej na temat filtrowania dowiesz się na http://test.wykresyexcel.pl/excelprogram.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *