Zadania JEŻELI.BŁĄD w Excelu

Poniżej przedstawiamy liste trzech zadań z funkcji JEŻELI.BŁĄD. Jeśli rozwiążesz je bez problemu znaczy, że osiągnąłeś wystarczający poziom zaawansowania aby móc ją używać bez problemu. Życzymy powodzenia! W razie problemów zapraszamy na kursy związane z nauką Excela!

W przedstwionym arkuszu kalkulacyjnym serwisu samochodowego jest lista klientów. Twoim zadaniem jest sprawdzić po marce samochodu czy potrzebny jest mu przegląd. Kryterium potrzeby przeglądu jest przebieg – większy niż 6000km. Na podanej liście nie ma wszystkich marek samochodu. Pomocna okaże się funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO aby znaleźc markę. Funkcja JEŻELI.BŁĄD zmieni wartość błędu a funkcja JEŻELI przekaże nam wiadomość, czy samochód powinien przejść przegląd czy nie.

zadanie numer 1 jezeli blad

 

W przedstawionym arkuszu kalkulacyjnym są produkty które oferuje pewien sklep komputerowy. Twoim zadaniem będzie zbadać, czy w którymś z magazynów znajduje się wskazany model komputera. W tabeli bedzie miała pojawić się informacja czy ilość szukanego modeli jest duża, średnia czy może mała? Do rozwiązania tego zadania użyj funkcji JEŻELI.BŁĄD oraz WYSZUKAJ.PIONOWO.

zadanie numer 2 jezeli blad

 

W przedstawionym arkuszu kalkulacyjnym przedstawiona jest lista pewnych materiałów do produkcji – dokładniej prognoza zapotrzebowania. Ta informacja powie Ci ile ich zamówić. Oddzielny arkusz to zapotrzebowanie na czerwiec obliczony w pewien sposób. Lecz nie dla każdego materiału dokonano tych obliczeń. Jeżeli w osobnym arkuszu nie znajdziemy informacji ile trzeba zamówić materiału nieznalezionego to należy obliczyć średnią z trzech ostatnich miesięcy.

zadanie numer 3 jezeli blad

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *