Funkcja JEŻELI – zadania

Po wszelakich zastosowaniach przedstawionych na naszej stronie przyszedł czas na zadania. Poniżej przedstawiamy listę 3 zadań z funkcji JEŻELI wraz z wprowadzeniem. Jeśli uda Ci się je rozwiązać bez problemu to opanowałeś funkcje w conajmniej 50% !

ZADANIE 1.

Pracownicy na umowę o pracę muszą przechodzić badania okresowe co najmniej raz w roku albo dwa razy – zależy to od zajmowanego stanowiska. Każdorazowo po takim badaniu lekarz stwierdza, kiedy znów pracownik ma się zjawić w gabinecie (jeśli będą nieprawidłowości może się to stać szybciej niz 2 razy w roku). Zadanie polega na sprawdzeniu czy pracownik musi przejść badanie w ciągu najbliższych 30 dni. Weź pod uwagę datę ostatniego badania, jego wynik i rodzaj stanowiska. Pamiętaj, że podana jest też data dzisiejsza – dla prawidłowego rozwiązania zadania.

Dzisiejsza data podana jest w komórce J3.
Liczby w kolumnie D wskazują liczbę miesięcy
Liczby w kolumnie H wskazują liczbę lat
Żeby wyświetlić komunikat o „Badaniu”, gdy do ostatecznego terminu zostanie 30 dni albo mniej.

ZADANIE NR 1 WYSZUKAJ.PIONOWO

 

ZADANIE 2.

W tabeli przedstawione są godziny pracy pracowinków. Dokładnie ich czas przyjście i wyjścia. Należy sprawdzić funkcją JEŻELI czy byli w pracy w określonych godzinach. Pomoże Ci w tym tez opcja LUB opisana szerzej tutaj.

ZADANIE NR 2 WYSZUKAJ PIONOWO

 

ZADANIE 3.

Tabela posiada informacje na temat zamówień materiałów przez firmę. Twoim zadaniem będzie sprawdzenie czy trzeba zamówić poszczególne materiały. Zamówić je trzeba, gdy przewidywane zapotrzebowanie na przyszły miesiąc jest większe niz ich obecny stan na magazynie bądz fabryka sama zdecydowała o dostawie. W rozwiązaniu tego zadania także pomoże Ci funkcja LUB.

ZADANIE NR 3 WYSZUKAJ PIONOWO

 

Jeśli chcesz tez poznać funkcję WYSZUKAJ.PIONOWO zapraszamy na http://wyszukajpionowoexcel.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *