Clipart w Excelu

Możliwe w Excelu jest wczytanie obrazów, które są zapisane w bazie online. Ich zastosowaniem jest przykładowo upiększenie monotonnie wyglądającej tabeli Excel.

Jak wstawić Clipart w excelu?

Przejdz do górnego Menu, w zakładce Wstawianie, do opcji Obiekt clipart.


1)Otworzy się po prawej stronie opcji panel, w którym możesz odnaleźć obrazy odpowiadające Twoim potrzebom.
2)W polu WYSZUKAJ umieść słowo, które jak najtrafniej opisze co chciałbyś znaleźć – dla przykładu. Laptop. Pojawią się wtenczas obrazy odpowiadające temu opisowi. Naciśnij Przejdz.
3)Naciśnij dwukrotnie na jednym ze znalezionych w bazie online grafki, ażeby dodać je do arkusza.
4)Zostaną wyszukane obrazy odpowiadające hasłu, które zostało przez Ciebie na początku wpisane.
Pamiętaj!
Jeśli nie posiadasz dostępu do sieci internetowej to liczba wyszukanych grafiki zostanie wiele mniejsza. Często Excel nie będzie w stanie znaleźć żadnego clipartu – obrazy pobierane są podstawowo z bazy online Microsoftu. Żeby obrazy były pobierany z bazy online, to opcja Uwzględnij treści z usługi Bing powinna być włączona.

Istnieje także możliwość przefiltrowania według rodzaju multimediów : ilustracje, fotografie, wideo.

Tabela przedstawia raport dotyczący wadliwych towarów wyprodukowanych przez pewne przedsiębiorstwo. W celu poprawy prezentacji wizualnej arkusza, wstawiane są do niego obrazy. Wstaw poniżej tabeli fotografię clipart znajdującą się na drugim miejscu na liście.

Zadanie

W tabeli zawarte są raporty, które tyczą się towarów wadliwych wyprodukowanych przez firme X. Arkusz nie wygląda ciekawie. Jeśli wstawisz do niego zdjęcia będzie o wiele ciekawszy. Wstaw do pliku fotografię clipart, która znajduje się na drugim miejscu listy zdjęć.

Clipart w Excelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *