Symbole w Excelu

Nieraz chciałbyś uzupełnić do arkusza oznaczenie, którego nie znajdujesz na klawiaturze, np. ®, symbolizujący zastrzeżone prawa, albo łacińską literę symbolizującą parametr statystyczny. Takie specjalne znaki możesz znaleźć w konkretnym miejscu Excela.

 

Miejsce szukania symboli

Ażeby wstawić niezbyt zwykły symbol, idź w górnym menu, w zakładce Wstawianie, do opcji Symbole. W tym miejscu odnajdziesz całą masę rozmaitych symboli a także znaków, zarazem rzadko stosowanych jak i zwykłych liter również cyfr.

 

W pierwszej głównej zakładce owego okna, widzisz spis symboli. Znaki są różne dla przeróżnych rodzajów fontu – na tyle samo jako zmieniasz czcionkę normalnego tekstu – oznaczenia zaczynają wyglądać nieco inaczej – czasami całkiem odmiennie, jeśliby zastosować czcionkę nieposługującą się znanym dla nas alfabetem. Możesz też wybrać model fontu, co się tyczy wówczas przewijając spis w dół, wyszukać potrzebnego Ci znaku. Te najpopularniejsze chociażby litery a także cyfry są na samej górze. Jeżeli odnajdziesz szukany znak, odnieś się do niego a także naciśnij Wstaw – zostanie on dodany do aktywnej komórki, ale okienko nie zamknie się, na tyle aby można było wybierać kolejne symbole.

Jeżeli korzystasz z jakiegoś  symbolu najczęściej, to możesz skorzystać z zestawienia niedawno stosowanych znaków – przechowuje w tym miejscu 16 ostatnio wykorzystywanych znaków.

 

W drugiej grupie Znaki specjalne, znajdują się symbole, uznane przez wykonawców Programu Excel za specjalne. Nie ma ich dużo a także każdy z nich jest krótko określony.

 

Zajrzyj do naszego poradnika: http://www.excelporadnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *