Menu

Tworzenie tabeli programu Excel

22 sierpnia 2017 - Tabela

W programie Excel istnieje możliwość wstawienia do arkusza tabeli (dowiedz się więcej na ten temat – TUTAJ). Dzięki jej funkcjonalnościom możliwe jest m.in. filtrowanie, sortowanie czy zwiększające przejrzystość cieniowanie wierszy, co usprawnia pracę z danymi, a także ułatwia ich analizę.

Istnieje możliwość personalizacji elementów wstawianej tabeli, np. w zakresie ich wyglądu i kolorystyki. Pomocne wtedy okazują się style tabeli.

Jak wstawić tabelę przy użyciu wybranego stylu?

  1. Zaznacz dowolną komórkę lub zakres danych, które chcesz uwzględnić w tabeli.
  2. Przejdź do zakładki Narzędzia główne. W grupie Style rozwiń listę przy pozycji Formatuj jako tabelę.
  3. Z listy, która się rozwinie, możesz wybrać odpowiedni styl, a także zdefiniować swój własny (wtedy kliknij opcję Nowy styl tabeli na dole listy).
  4. W oknie Formatowanie jako tabelę potwierdź zakres danych swojej tabeli.
  5. W tym oknie możesz również zaznaczyć opcję Moja tabela ma nagłówki, jeśli górny wiersz zaznaczonego zakresu zawiera dane, których chcesz użyć jako nagłówków tabeli. Jeśli to pole wyboru nie zostanie zaznaczone, nad danymi w tabeli zostaną dodane nagłówki z nazwami domyślnymi, takimi jak Kolumna1 i Kolumna2.
  6. Zatwierdź wybór, klikając przycisk OK.

W tym momencie do arkusza programu Excel zostanie wstawiona tabela w wybranym stylu, a Twój zakres danych zostanie sformatowany. W dowolnym momencie możesz zmienić ten styl poprzez wybranie innego – znajdziesz je w zakładce Projektowanie w grupie Style tabeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *