Formatowanie warunkowe komórek – z tekstami

Reguł zmieniania formatowania warunkowego jest kilka. Tutaj dowiesz się, które mieszczą są użyteczne w przypadku komórek tabeli z tekstami. Więcej na temat formatowania warunkowego dowiesz się na http://test.wykresyexcel.pl/formatowanieexcel.pl/category/formatowanie-warunkowe/

Formatowanie tekstów równych szukanemu

Znaną wersją dotyczącą tekstów jest formatowanie komórek arkusza, które mają precyzyjnie taki tekst , który rzuca się w oczy. Taka opcja znajduje się w założeniach wyróżniania komórek, pod nazwą „Równe”.

Formatowanie powtarzających się kwoty

Istnieje możliwość wyróżnienia w tabeli komórek Excela z takimi samymi wartościami. Jego zastosowanie w opcjach znajdująca się w zasadach wyróżniania komórek Excela, o nazwie Duplikujące Się kwoty. Powtarzające się znaki z zaznaczonego przedziału zostaną sformatowane. Jeśli przykładowo: w trzech komórkach został ten sam tekst to wszystkie trzy komórki będą kolorowane.

Teksty zaczynajce się, kończące się, zawierające.

Możesz pokazywać w bardziej uatrakcyjniony style teksty, które mogą zostać sformatowane. Oto udostępnione narzędzia:

Tekst zawierający – aby otworzyć tę button, przejdź do zasad wyróżniania komórek tabeli a także przejdź do tekst składający sie. Tekst, który wprowadzisz w tym oknie, będzie poszukiwany w wskazanych komórkach a także jeśli będzie stanowił chociażby fragment całej treści komórki, to zostanie ona sformatowana.
Zaczynające się od – otwórz okienko Nowej reguły formatowania, przechodząc do Zasad wyróżniania komórek tabeli i klikając Więcej reguł. W pierwszej liście rozwijanej skieruj się do Z zakreślonym tekstem, zaś w polu obok ustaw button zaczynające się od. Po użyciu takiej reguły sformatowane będą każde komórki, których zawartość zaczyna się od wprowadzonego przez Ciebie tekstu.
Kończące się na – opcja znajduje się – jak wyżej.. Po użyciu podanych standardów sformatowane zostaną każde komórki, których zawartość kończy się na wprowadzony przez Ciebie Tekst.
Niezawierające –  opcja znajduje się – jak wyżej. Po użyciu takiej normy sformatowane będą wszystkie komórki, w których żadna część tekstu nie będzie równał się tekstowi wprowadzonemu przez nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *