Zadanie tabel przestawnych w Excelu

W zależności od charakteru prezentowanej zabiegów tabele przestawne stosuje się w różnych celach. Tabele przestawne często sprawiają problem użytkownikom Excela. Chcesz ją odczarować? Wejdz na https://calculatic.pl/blog/owiana-zla-slawa-odczaruj-tabele-przestawna/

Do rodzajów użycia tabel przestawnych włączamy:

1) Analiza
Tabele przestawne powinny mieścić się używane do badania wielkiej ilości treści. Duża ilość oznacza, iż tabela zapisana w Programie Excel składa się z kilku kolumn arkusza również wierszy. Taka tabela jest podobna formą te znajdujące się w bazach danych.

2) Agregacja
Za pośrednictwem zakresu przestawnych użytkownik ma możliwość połączyć i zagregować wybrane grupy zawartości, zgodnie z własnymi preferencjami. W Rezultacie , tabela składająca się z ogromnej kwoty zawartości może zostać przedstawiona w bardziej przejrzystej stylistyce.

3) Podsumowanie
Z Wykorzystaniem zakresie przestawnej, użytkownik może w łatwy sposób zrobić podsumowania danych znajdujących się w bazie danych, w podanym przez siebie stylu. Możliwe jest np: kalkulowanie sumy wartości liczbowej dla wskazanych grup treści czy podliczanie ilości wystąpień pewnych zapisów w bazie danych.

4) Rekonfiguracja
Funkcjonalność pozwala na błyskawiczną rekonfiguracje sposobu przedstawiania danych na tyle, by w przeciągu kilku sekund otrzymać zupełnie nowe wykaz, zbudowany na bazie takich samych danych, ukazujące pozostałe wiadomości na ich temat.

5) Filtrowaniem, segregacja
Ustawienia tabeli przestawnej pozwalają w funkcjonalnej konwencji filtrować jak i segregować w celu przedstawienia możliwie najczytelniej oczekiwanych przez użytkownika wiadomości.

6) Porównywanie zawartości
Tabele przestawne pozwalają na porównywanie danych ze sobą w łatwy sposób, w ramach ustalonych grup treści. Możliwe jest np. obliczenie ich stosunku do siebie czy różnicy.

7) Przeglądanie i sprawdzanie poprawności treści
Możliwość agregacji podsumowania treści umożliwia w łatwej stylistyce przeglądać dane nie zajmując tylu wierszy tabeli jak poniższe źródłowe. Jednocześnie należyte użycie opcje pomaga w sprawdzeniu czy w treści źródłowych nie pojawiły się błędne zapisy.

8) Robienie raportów również wykresów
Tabele przestawne rewelacyjnie sprawdzają się jako sposób robienie raportów oraz wykresów prezentujących rezultaty. Zagregowana technika umożliwia w krótkiej stylistyce ukazać najważniejsze dane, bez konieczności przenoszenia zapisów zakresie przestawnej do poszczególnych komórek tabeli czy też arkuszy Excela. Tabela przestawna sama w sobie możliwe być raportem.

 

Chcesz się dowiedzieć jak usunąć tabelę przestawną? Zajrzysz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *