Wyrównanie jak opcja formatowania

Wyrównanie jest bardzo ważną funkcją. Daje możliwość wyrównać niemało obiektów w taki sposób ażeby zaczynały się lub były ostatnie w tym samym miejscu:

  • Poziomo – dzięki takiej opcji, możesz natychmiast zrobić tak, że obiekty znajdują się w 1 linii. Wybierz co najmniej 2 obiekty, potem idź w zakładce Formatowanie, do przycisku Wyrównanie i zaznacz 1 z 3 typów:

 Wyrównanie do lewejMs Excel poznaje obiekt, jaki wśród wskazanych znajduje się po lewej stronie ekranu. Pozycję gdzie ten obiekt zawiera swój lewy koniec, zakreśla w tej chwili pozycję rozpoczęcia wszystkich obiektów – zostają one w lewą stronę przestawione.

Wyrównanie do środka – Ms Excel poznaje obiekt położony najbardziej w lewo oraz w prawo. W połowie odległości pośród nimi, ustala środek również w tym miejscu wszystkie obiekty mają swój środek – wszystkie pozostają Prawidłowo przemieszczone.

Wyrównanie do prawej – Excel uznaje obiekt, który w ramach zaznaczonych znajduje się najbliżej prawej części ekranu. Wartość gdzie ten obiekt ma swój prawy koniec, zakreśla w tym momencie wartość kończenia się wszystkich elementów – zostają one w prawą stronę przemieszczone.

  • Pionowo – Dzięki podanej opcji, możesz momentalnie sprawić by obiekty były w tej samej linii. Zaznacz min. 2 obiekty, natomiast w tym momencie idź w zakładce Formatowanie do przycisku Wyrównanie a także przejdź do 1 z 3 opcji:

 Wyrównanie do góry – Microsoft Excel poznaje obiekt, który pośród zaznaczonych znajduje się w pobliżu górnej krawędzi ekranu. Pozycję w którym ten obiekt posiada punkt wysunięty najbardziej do góry, zakreśla aktualnie pozycję rozpoczęcia każdego obiektu – zostają one przemieszczone w górę.

Wyrównanie do środka w pionieExcel rozpoznaje elementy wysunięte najbardziej do góry a także w dół. W połowie odległości między nimi, ustala środek i w tym miejscu całe obiekty mają swój środek – każdy jeden zostaje odpowiednio przemieszczony.

 Wyrównanie do dołu – Microsoft Excel uznaje obiekt, jaki w ramach zaznaczonych znajduje się przy dolnej krawędzi ekranu. Pozycję w którym ten obiekt zawiera punkt najbardziej wysunięty w dół, wyznacza teraz pozycję kończenia się wszystkich elementów – utrzymują się one przestawione w dół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *