Okno czujki w Excelu

Jeżeli pracujesz na dużym pliku Excela, w którym dane rozciągają się na sporo wierszy w tabeli albo kolumn arkusza. W pliku, który ma niemało arkuszy, to nie ma miejsce łatwo monitorować zawartość wszystkich istotnych dla Ciebie komórek, które znajdują się porozrzucane po różnych miejscach tego skoroszytu. Więcej ciekawostek odnośnie Excela znajdziesz na blogu Calculatic.

Jeżeli lecz chcemy mieć szybki podgląd na takie ważne dla Ciebie komórki, to możesz użyć okienka czujki. Wystarczy, iż włączysz ją. Jest to funkcjonalność, która znajduje się na wstążce do zakładki Formuły – kliknij Okno czujki. Naciśnij przycisk Wstaw czujkę wskaż komórkę lub komórki, które chciałbyś obserwować. Pozostaną one w takiej sytuacji zaprezentowane na liście w oknie czujki, dzięki czemu posiadasz stały podgląd na zawartość tych komórek.

  1. Możesz w oknie czujki mieć pewne komórki z różnych arkuszy Excela, albo nawet plików.
  2. Możesz w każdej chwili zamknąć okienko czujki. Kiedy je znów otworzysz to w dalszej części ujrzysz w nim wybrane przedtem komórki.
  3. Jeśli wyróżnisz więcej niż pojedynczą komórkę, to każda z nich ma miejsce prezentowane na liście osobno.
  4. Operacji usunięcia czujki nie można cofnąć. Można po prostu wyszukiwać te spośród komórek Excela a także znów przypisać jej czujkę
  5. W kolumnie wartość pojawią się wartość komórki. Jeśli w komórce znajduje się formuła to jako wartość rozumie się skutek formuły a zatem po prostu jest to co normalnie widać w komórce.
  6. Jeżeli w komórce znajduje się formuła, to ta formuła jest widoczna. Ponadto rezultaty formuły pojawią się w kolumnie Pozycję. Jeżeli w komórce nie ma formuły, a wyłącznie stała pozycję to w takim razie to miejsce pozostanie puste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *