Stylistyka dostępna w jednym nie będzie dostępna w pozostałych plikach. Podobnie modyfikacje w jednym wpływają na styl (nie dotyczy tekstu) w tym nawet, jeżeli w innych plikach styl jest na temat w tej samej nazwie.
Jeżeli potrzebujesz zamienić styl upodabniając do drugiego, to możesz z komórek z takim stylem wkleić ją do drugiego – wraz z komórką przeniesiony zostanie również styl. Możesz również skorzystać z typów scalania styli między plikami. To narzędzie dopuszcza do aktywnego style z pozostałych otwartych plików. Dobrze jest otworzyć plik, do którego chce się styl oraz ten plik, który taki styl posiada. W tym momencie udaj się do stylu, który potrzebujesz i wybierz guzik „Scal style”.
W oknie, które się otworzy kliknij na plik, który posiada interesujący Cię styl. W Tym Momencie wszystkie style z zatwierdzonego zostaną skopiowane do aktywnego.
Stworzenie stylu dostępnego we wszystkich plikach niestety nie jest możliwe. Rodziłoby to duże niebezpieczeństwo – wyobraź sobie, że używasz stylu w 30tu różnych plikach. Oczywiście nie pamiętasz wszystkich, którzy go używali: koledzy, koleżanki i nagle w jednym z plików go modyfikujesz. W tym momencie wszystkie 30 plików również się dopasowuje, bo w nich ten styl także został użyty, chociaż wcale tego nie chcieli. Możliwe Jest stworzyć szablon pliku Excela , zawierający styl oraz wszystkie nowe pliki tworzone na bazie tego szablonu. Dopuszczalne jest także stworzyć makro, które będzie taki styl wstawiać do nowych plików, albo do istniejących, do których sam zechesz.
Pamiętaj, że jeśli będziesz korzystać czy to szablonu czy makra, to te style nie będą bezpośrednio powiązane ze sobą między plikami, w związku z tym modyfikacje stylu w jednym nie będą miały wpływu na inne.
Więcej na temat Excela dowiesz się TUTAJ