Rodzaj i linie wykresu


Typy wykresów / poniedziałek, grudzień 11th, 2017

Rodzaj wykresu

Do arkusza został dodany liniowy wykres przebiegu w czasie, lecz aktualnie potrzebujesz pokazać na wykresie spadki i wzrosty sprzedaży, co najlepiej widać na wykresie wariantu zysk/strata. Dobra wiadomość jest taka, iż wariant wykresu możesz zmienić w każdej chwili . Przypomnijmy, że do wyboru posiadasz wykres liniowy, kolumnowy i zysk/strata. Żeby edytować rodzaj wykresu po prostu kliknij na niego również wskaż jedną z trzech ikon wersji z karty Projektowanie.

Pamiętaj, iż jeśli wykres należy do grupy to zmieni się rodzaj wszystkich wykresów w grupie. By zmienić tylko jeden wykres z całej grupy chcesz je najpierw rozgrupować. Zakreśl wszystkie zgrupowane wykresy i naciśnij w opcję Rozgrupuj. Możesz też rozgrupować na przykład 3 pewne wykresy pośród 10 w grupie. Jeżeli wykres został rozgrupowany możesz zmienić jego wariant, natomiast inne wykresy zostaną w przedtem podanym typie.

 Linie wykresu

Jeśli wygląd pokazanego wykresu przebiegu w czasie nie spodobał Ci się, możesz go zmodyfikować. Na karcie Projektowanie w zakładce Styl masz do wyboru kilkadziesiąt styli wykresów. Każdy styl różni się jedynie kolorem linii, kolumn czy prostokątów w zależności od typu wykresu. Wystarczy, że klikniesz dany styl, a zmieni się kolor wykresu. Jeżeli na liście styli nie znajduje się barwa, jaka przypadła Ci do gustu wybierz polecenie Kolor wykresu przebiegu w czasie. Możesz tutaj bezpośrednio zmienić barwę motywu bądź stosować następny kolor pośród standardowych oraz niestandardowych.

To w jakim kolorze będzie utworzony wykres przebiegu w czasie zależy od motywu dokumentu. Możesz go edytować w karcie Układ strony w poleceniu Motywy, szukając właściwego. Więcej na temat motywów możesz przeczytać w artykule Motywy. Barwy styli zależą od konkretnego motywu.

Określając liniowy wykres przebiegu w czasie , możesz zmienić grubość linii. Przejdź Do Kolor wykresu przebiegu w czasie, a wówczas grubość. Rozwiń wybraną grubość linii, bądź wskaż niestandardową grubość linii.

 

Poznaj także tabelę przestawną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *