Symbole w Excelu


Narzędzia tekstu / poniedziałek, grudzień 25th, 2017

Zapewne w swojej histori z Excelem chciałeś wpisać do arkusza znak, którego nie możesz znaleźć na klawiaturze. Weźmy na ruszt €, oznaczający walutę Euro, bądź łacińską literę która symbolizującą jakiś parametr statystyczny. Owe dodatkowe symbole możesz zobaczyć w konkretnym miejscu Programu Excel.

Gdzie wyszukać symbole?

By uzupełnić nietypowe oznaczenie,w górnym menu idź do zakładki WSTAWIANIE, do typów SYMBOLE. W tym miejscu odkryjesz całą masę różnorakich symboli a także znaków, zarazem rzadko stosowanych jak i zwykłych liter oraz cyfr.

W pierwszej głównej tabelce tego okna, widać wykaz symboli. Oznaczenia są różne dla różnorakich czcionek – podobnie jako zmieniasz czcionkę normalnego tekstu – znaki zaczynają wyglądać nieco inaczej. Możesz wobec tego wybrać rodzaj czcionki, a następnie przewijając listę w dół, wyszukać potrzebnego Tobie symbolu. Te najpopularniejsze takie jak litery i cyfry mieszczą się na samej górze . Jeżeli wyszukasz symbol, zaznacz go a także naciśnij DODAJ – zostanie on dodany do aktywnej komórki, ale okno nie zamknie się, na tyle aby możliwe było wybierać następne oznaczenia.

Jeżeli używasz pewnego symbolu co rusz, to możesz skorzystać z zestawienia niedawno wykorzystywanych znaków – przechowuje tu po prostu 16 ostatnio używanych znaków.

W drugiej zakładce SYMBOLE DODATKOWE, mieszczą się znaki, uznane za twórców Excela za dodatkowe. Jest ich bardzo mało i są słabo opisane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *