Rodzaj i linie wykresu


Typy wykresów / poniedziałek, Grudzień 11th, 2017

Rodzaj wykresu

Do arkusza został dodany liniowy wykres przebiegu w czasie, lecz aktualnie potrzebujesz pokazać na wykresie spadki i wzrosty sprzedaży, co najlepiej widać na wykresie wariantu zysk/strata. Dobra wiadomość jest taka, iż wariant wykresu możesz zmienić w każdej chwili . Przypomnijmy, że do wyboru posiadasz wykres liniowy, kolumnowy i zysk/strata. Żeby edytować rodzaj wykresu po prostu kliknij na niego również wskaż jedną z trzech ikon wersji z karty Projektowanie.

Pamiętaj, iż jeśli wykres należy do grupy to zmieni się rodzaj wszystkich wykresów w grupie. By zmienić tylko jeden wykres z całej grupy chcesz je najpierw rozgrupować. Zakreśl wszystkie zgrupowane wykresy i naciśnij w opcję Rozgrupuj. Możesz też rozgrupować na przykład 3 pewne wykresy pośród 10 w grupie. Jeżeli wykres został rozgrupowany możesz zmienić jego wariant, natomiast inne wykresy zostaną w przedtem podanym typie.

 Linie wykresu

Jeśli wygląd pokazanego wykresu przebiegu w czasie nie spodobał Ci się, możesz go zmodyfikować. Na karcie Projektowanie w zakładce Styl masz do wyboru kilkadziesiąt styli wykresów. Każdy styl różni się jedynie kolorem linii, kolumn czy prostokątów w zależności od typu wykresu. Wystarczy, że klikniesz dany styl, a zmieni się kolor wykresu. Jeżeli na liście styli nie znajduje się barwa, jaka przypadła Ci do gustu wybierz polecenie Kolor wykresu przebiegu w czasie. Możesz tutaj bezpośrednio zmienić barwę motywu bądź stosować następny kolor pośród standardowych oraz niestandardowych.

To w jakim kolorze będzie utworzony wykres przebiegu w czasie zależy od motywu dokumentu. Możesz go edytować w karcie Układ strony w poleceniu Motywy, szukając właściwego. Więcej na temat motywów możesz przeczytać w artykule Motywy. Barwy styli zależą od konkretnego motywu.

Określając liniowy wykres przebiegu w czasie , możesz zmienić grubość linii. Przejdź Do Kolor wykresu przebiegu w czasie, a wówczas grubość. Rozwiń wybraną grubość linii, bądź wskaż niestandardową grubość linii.

 

Poznaj także tabelę przestawną!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *