Obszary tabeli przestawnej

Jeśli chcemy zainicjować pole w wybranym przez nasz obszarze tabeli przestawnej to trzeba przeciągnąć nazwę pola i przenieść w odpowiednie miejsce tabeli przestawnej w panelu pól.

Obszary tabeli przestawnej:

Etykiety kolumn
Są to wartości wyświetlane w nagłówkach kolumn. Jeżeli przykładowo wprowadzimy tam pole, które oznacza płeć to w kolumnach tabeli przestawnej będzie widnieć nagłówek Kobieta / Mężczyzna

Etykiety wierszy
Są to wartości wyświetlane w nagłówkach wierszy. Wszystko działa bliźniaczo do etykiet kolumn. Jeżeli przykładowo wprowadzimy tam pole, które oznacza walutę to w kolumnach tabeli przestawnej będzie widnieć wiesz PLN / USD.

Wartości
Są to wartości przenoszone do wewnątrz tabeli przestawnej. Przeważnie widnieją tam wartości liczbowe – informacja (np: koszt, staż pracowników itd)

Filtr raportu
Są to wartości, które będą uznawane za podstawę filtrowania danych zawartych w tabeli przestawnej. Można ustalić kryterium filtrowania.

Jeśli będzie taka sytuacja, że tabela jest ogromnych rozmiarów można włączyć opcję aktualizowania układu tabeli, jeśli coś dodamy bądź usuniemy. Aby to włączyć trzeba w panelu pół zaznaczyć opcję, która widnieje na samym dole „Opóźnij aktualizację układu”. Można oczywiście też zrobić to ręcznie – musimy przycisnąć opcję umieszczoną obcok.

Więcej na temat tabeli przestawnej znajdziesz na : http://tabelaprzestawna.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *