Cel stosowania tabeli przestawnej w Excelu

W zależności od charakteru prezentowanej zadań tabele przestawne mogą znajdować różne cele swoich działań . Do Rodzajów wykorzystania tabel przestawnych uwzględniamy:

Analiza
Tabele przestawne mogą być wykorzystywane do analizy wielkiej ilości danych. Duża ilość odpowiada, iż tabela zapisana w Programie Excel składa się z więcej niż jednej kolumn jak również wierszy. Przez syntezę powinieneś rozumieć proces wyciągania wniosków na podstawie treści znajdujących się w arkuszu.

Agregacja
Za pośrednictwem grupiy  przestawnych odbiorca ma możliwość połączyć wybrane grupy zawartości, zgodnie z własnymi preferencjami. W Rezultacie, tabela składająca się z ogromnej wartości liczbowych danych być może zostać ujawniona w bardziej przejrzystym stylu.

Podsumowanie
Z Wykorzystaniem grupie przestawnej, odbiorca możliwe w łatwy stylu zrobić podsumowanie zawartości bazy danych we wskazany przez siebie sposób.

Rekonfiguracja
Funkcjonalność ta pozwala na błyskawiczną rekonfiguracje sposobu przedstawiania zawartości na tyle aby w przeciągu kilku sekund dostać zupełnie nowe wykaz, zbudowany na bazie takich samych zawartości, pokazujące pozostałe informacje o ich tematyce.

Filtr i segregacja
Opcje w tabeli przestawnej pozwalają w wygodny sposób filtrować i jednocześnie segregować informacje tak ,że można pokazywać możliwie najczytelniej oczekiwane przez użytkownika wiadomości.

Porównywanie treści
Tabele przestawne pozwalają na porównywanie treści ze sobą w nietrudnym stylu, w ramach ustalonych grup danych. Możliwe jest obliczenie ich stosunku do siebie, różnicy, a także użycie kilku innych sposobów porównania

Przeglądanie a także sprawdzanie prawidłowości treści
Możliwość agregacji podsumowania treści umożliwia w łatwy sposób przeglądać następujące, nie zajmujące już tak kilku wierszy jak następujące źródłowe. Ponadto stosowne użycie opcji pomaga w sprawdzeniu czy w danych źródłowych nie pojawiły się błędne zapisy.

Tworzenie raportów a także wykresów
Tabele przestawne świetnie sprawdzają się jako sposób kreowanie raportów i wykresów prezentujących wyniki. Tabela przestawna sama w sobie jest raportem. Wykresy przestawne ułatwiają prezentację graficzną treści znajdujących się w zestawieniach danych przestawnych tak, ażeby prezentowanie treści na wykresie było znacznie przyjemniejsze.

Dowiedz się jak odświeżać dane w tabeli przestawnej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *