Ochrona arkuszy w Excelu

Możesz na różne sposoby zabezpieczać indywidualny plik przed niechcianymi odmianami. W tym miejscu dowiesz się jak chronić wszystkie arkusze kalkulacyjne przed przemianami, na przykład. przed usunięciem.


W Temacie ochrony komórek tabeli, odtworzone zostały sposoby zastawianie konkretnych komórek arkusza. Możesz w tej konwencji zablokować nawet całe komórki w arkuszu. Lecz co, jeśli odbiorca nie zamierza nic robić na komórkach, lecz będzie chciał zmodyfikować cały obiekt arkusza? Wyobraź sobie, że mieszczą się w arkuszach należyte komórki, jednak nie ma ochrony arkuszy Excela. Informuje nas to, że ktoś może przyjść oraz przykładowo wyłączyć takie arkusze z skoroszytu. Cała ochrona komórek okazuje się wtenczas niewystarczająca.

Ochrona całych arkuszy w Microsoft Excel nazywana ochroną skoroszytu, blokuje praktycznie całe operacje, jakie ukażą się po naciśnięciu zakładki arkusza prawym przyciskiem myszy . Nie można w takim wypadku wstawiać nowych arkuszy, usuwać istniejących, przemieniać ich nazwy, przenosić ani kopiować, formatować zabarwienia karty, ukrywać oraz odkrywać. Zostają aktywne włączone opcje:

1) Wyświetl kod – otwiera edytor VBA, w którym tworzy się kod VBA, co nie ma bezpośredniego powiązania z arkuszem.
2) Ochraniaj arkusz – jest to opcja, otwierająca funkcje blokowania komórek arkusza – możesz wystartować dodatkowo ochronę komórek tabeli, co samo w sobie również nie jest ingerencją w arkusz, tylko w komórki tego arkusza. Możesz też wyłączyć ochronę komórek tabeli, jeżeli została już włączona.
3) Zaznacz każde arkusze – zaznacza tylko zakładki całych arkuszy, co też nie sprawia w nich żadnej konwersji.

Jak włączyć ochronę arkusza w Excelu?

Przejdź na wstążce do zakładki Recenzja oraz naciśnij chroń skoroszyt. Pozostaw zaznaczoną Strukturę. Jeżeli chcemy to wpisz hasło. Kliknij OK. Jeżeli wprowadzono hasło, to trzeba je powtórzyć.W tym momencie każde arkusze skoroszytu są blokowane, a zatem struktura pliku, czyli plik.

Jak wyłączyć ochronę arkusza w Excelu?

Aby usunąć ochronę, przejdź na wstążce do zakładki Recenzja, po czym kliknij na przycisku Broń skoroszyt. Możliwości teraz znajdują się dwie. Jeśli w trakcie włączania ochrony zostało określone hasło to potrzebujesz je w tym momencie podać.
Jeśli w trakcie włączania ochrony nie podano hasła, to w tym momencie ochrona została już wyłączona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *