Komentarze w Excelu

Komentarze w arkuszu kalkulacyjnym Excel są bardzo przydatną opcją pozwalającą oznaczyć dane miejsce tabeli naszą notatką.


Aby dodać komentarz odnieś się do komórki Excela a następnie
przejdź na wstążce do zakładki Recenzja i kliknij na Nowy komentarz.
W prawy, górnym rogu komórki pojawi się czerwony trójkąt, oznaczający, iż została w niej dodany komentarz. Pojawi się również żółty „dymek”, w którym możesz dodać komentarz. Dowolnie zapisana została w nim nazwa użytkownika, wpisana jak autor komentarza – możesz jest to swobodnie zmienić.

Komentarz przypisywany jest w każdej chwili do pojedynczej komórki. Nie możesz przypisać jakiegoś komentarza do całego zakresu komórek arkusza. Możesz zaś ten sam komentarz przypisać do kilku komórek tabeli z osobna . Niestety wybierając sporo komórek a także klikając Nowy komentarz, wprowadzany jest on tylko do aktywnej komórki. Możesz jednak przekopiować taką z komórek, natomiast wtedy wkleić specjalnie sam komentarz do odmiennych komórek.

Skrywanie a także odkrywanie komentarzy w Excelu

Możesz ukryć bądź odkryć komentarz w zaznaczonej komórce, naciskając w zakładce Recenzja, na przycisku Pokaż/Ukryj komentarz.

Możesz ukryć bądź odkryć wszystkie komentarze w arkuszu, za pomocą przycisku Pokaż całe komentarze.

Usuwanie i kopiowanie komentarzy w Excelu

Aby usunąć cały komentarz nie tylko jego treść, lecz również żółty dymek, odnieś się do z komórek Excela a także w zakładce Recenzja kliknij Usuń.

Jeśli chcemy przekopiować komentarz z wybranej komórki do odmiennych, jest to możlie – skopiuj taką z komórek Excela, wskaż komórki docelowe oraz przejdź do wklejania specjalnie:

W Zakładce narzędzia główne , rozwiń wykaz obok przycisku Wklej i kliknij Wklej specjalnie.
Wskaż opcję Komentarze. Kliknij OK.
Zostanie w ten style przeniesiony sam komentarz.

Wyszukiwanie komórek z komentarzem w Excelu

Możesz przechodzić do kolejnych komórek Excela z komentarzem, klikając w zakładce Recenzja buttony Poprzedni oraz Kolejny.

Jeśli chcesz szybko znaleźć całe komórki z komentarzami i również wskazać je, to zastosuj funkcje Przejdź Do . Jednak aby to przygotować:

Idź na wstążce do zakładki Narzędzia Główne , wybierz Znajdź oraz pójdź do button „Przejdź do specjalnie”.
Wskaż guzik „Komentarze” również naciśnij OK.

Więcej na temat Excela dowiesz się na wyszukajpionowoexcel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *