Filtrowanie według kolorów w Excelu

Jeśli w tabeli znajdują się dane z niestandardowym kolorem czcionki bądź różnokolorowym okienka – możesz wtedy te dane wyselekcjonować.

Jaką metodą filtrować?

Funkcjonalności filtrowania stosowanie do koloru znajduje się w autofiltrze. Możliwy jest jedynie filtr właściwy dla koloru komórki albo barwy czcionki. Jeżeli w kolumnie, w której kliknięto autofiltr, są komórki z kolorowym tłem albo kolorową czcionką to te pojawią się po komendzie filtruj według zabarwienia. Jeżeli jednakże nie posiada żadnych kolorów w kolumnie, to nie ma po czym przeglądać, toteż również należyte funkcjonalności się nie pojawiają.


Co odpowiada, że kliknę filtr stosowanie do zabarwienia?

Odpowiada to, iż wiersze z takim kolorem pozostaną wyświetlone. Niestety nie jest możliwe ustawienie filtrowania także po więcej niż jednej kolorach – na przykład: by pokazane były komórki pomarańczowe i zielone – trzeba jeden kolor.

Co odpowiada, iż wybiorę filtr właściwie dla zabarwienia?

Oznacza to, iż wiersze z takim pozostaną widoczne.

Pamiętaj, że filtrowanie dopuszczalne jest, jeśli użyto formatowania komórek, stylów komórek tabeli albo formatowania warunkowego. Dodawanie kolorów co się tyczy filtra Istnieje możliwość, że w trakcie starań z tabelami, po uruchomieniu filtra, do przedziału zawartości zostanie dodany nowy kolor. Jak się okazuje, ta nie jest problematyczna dla programu Excel. Nowo dodane mieszczą się automatycznie w opcjach filtrowania zgodnie z koloru również możesz z nich dowolnie korzystać.

więcej na temat filtrowana dowiesz się na: http://excelporadnik.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *