Filtrowanie w Excelu według wielu kolumn

Niekiedy musimy przefiltrować tabelę jednocześnie w wielu kolumnach. Dla Ms Excel nie jest to wyzwaniem, lecz nałożone są pewne ograniczenia. Więcej na temat filtrowania dowiesz się na stronie http://arkuszekalkulacyjne.pl/

Jeśli chcesz wykonać daną operację należy zrobić to co zawsze przy filtrowaniu lecz dodatkowo powtórzyć kilka razy – każdorazowo w kolejnych komórkach tabeli. Autofiltr w kolumnie nr 1 – OK, filtr kolumny nr 2 itd.

Filtr w wielu kolumnach działa łącznie – każdy z kolejnych filtrów w większy sposób pomniejsza ilość wierszy. Widoczne zostaną tylko wiersze spełniające wszystkie nakreślone kryteria.


Nie ma możliwości filtrowania kilku kolumn oddzielnie. Jeśli wartość spełni warunki jednej kolumny a drugiej nie zostanie ukryta. Należy pamiętać, że filtrowanie zawsze odbywa się ŁĄCZNIE.

Jeżeli musisz filtrować alternatywnie wówczas należy użyć filtru zaawansowanego.

Jak wyłączyć filtr w wybranych kolumnach i we wszystkich jednoczenie?


Podczas usuwania filtru z wybranych kolumn należy kliknąć na strzałkę w nagłówku danej kolumny i kliknąć Wyczyść filtr z. Jeśli natomiast zależy nam na usunięciu wszystkich filtrów przechodzimy do zakładki DANE i wybieramy opcję „Wyczyść”, uzyskamy wówczas wyczyszczenie filtrów lecz z zachowaniem strzałek autofiltru. Można też użyć skrótu CTRL + SHIFT + L.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *