Menu

Tabela przestawna w Excelu

16 listopada 2017 - Tabela przestawna

Pomyśl sobie, że posiadasz ogromną tabelę, która składa się z więcej niż jednej tysięcy wierszy. Przeprowadzenie badania danego zakresu i związanej z tym edycji, pochłonęłoby mnóstwo godzin wysiłku. Program Microsoft Excel wspomaga to zadanie, udostępniając funkcjonalność Tabel przestawnych.

Wprowadzenie do tabel przestawnych

Jest to zaawansowane, wielofunkcyjne, funkcjonalne narzędzie, które jest wykorzystywane w różnych celach, dzięki swej elastyczności również łatwości obsługi. Prawidłowe przygotowanie zawartości ulepsza podejmowanie decyzji. Tabele przestawne są rozwiązaniem do przygotowywania podsumowań,  analiz a także przeglądania danych.

Funkcjonalność tabeli przestawnych opiera swoje na działanie na zawartości źródłowych wskazanych przez użytkownika. Ukazane „owoce” tabel zależą od danych przedstawionych na obszarze treści na których została zbudowana. Modyfikacje zawartości na zakresach danych przestawnych nie przyczyniają się do zawartości źródłowych. Tabela przestawna pełni wykorzystanie „inteligentnej nakładki”, która po nałożeniu na dane, umożliwia grupować a także segregować podane na wiele sposobów.

Do utworzenia zakresu tabeli przestawnej  wykorzystywane są nazwy kolumn, pełniące rolę  kategorii    zawartości, które różnorako dopuszczalnie jest rozmieszczać w tabeli. Na podstawie jednych treści źródłowych, możesz utworzyć tabele przestawne w którym każda z nich prezentuje dane w inny sposób.

Opcje tabeli przestawnych znajdziesz na: http://test.wykresyexcel.pl/przestawnaexcel.pl/opcje-tabeli-przestawnej/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *