Menu

Tabela Excel – usuń duplikaty z jednej kolumny

23 grudnia 2017 - Tabela

Jeśli w Twoim obszarze czy też pojedynczej kolumnie programu Excel znajdują się powtarzające się kwoty. Możesz je natychmiast wyłączyć właśnie za pomocą tej opcji. Więcej na temat Excela znajdziesz na Excelporadnik.pl

Usuwanie duplikatów z Excela

Zaznacz ją całką, najlepiej z wierszem nagłówkowym. Nie cały filar arkusza chociaż jest to także możliwe zrealizować, jeśli wiesz co robisz, ale kolumnę swoich danych. Nastepnie idź na wstążce do zakładki Dane potem przejdź do Usuń duplikaty. W oknie, które się otworzy, możesz na dole wybrać, z których kolumn, w ramach wybranych, zostaną wyszukiwane duplikaty. W Tym Przypadku mamy tylko jedną filar, toteż nie ma wyjścia, musi być zakreślona.

Jeżeli wybrano filar z wierszem nagłówkowym, to upewnij się , że opcja „Moje poniższe zawierają wiersze nagłówkowe” jest zaznaczona. Dowolnie jest zazwyczaj zakreślona.
Dlaczego ta opcja jest taka ważna? Wyobraź sobie sytuacje, gdy wybierasz kolumnę, bez wiersza nagłówkowego czyli pierwsza komórka, jest to już została jakaś pozycję. W oknie usuwania duplikatów podkreślasz guzik Moje dane mają wiersze nagłówkowe. Pomija pierwszą komórkę Excela, która traktowana została jako nagłówek. Jeżeli miejsce z tego wiersza nagłówkowego pojawi się gdzieś w podanej kolumnie, to tak naprawdę pozostaną jej dwie kopie – pojedyczna, potraktowana jak nagłówek również jedna znaleziona w pozostałej części wszystkie kolumy.

Pamiętaj!
1) Kiedy usuwasz duplikaty to pozostają pierwsze odkryte wartości liczbowe. Jakie ma to znaczenie, jeśli te wartości są identyczne? Usuwanie duplikatów nie patrzy na formaty i kolejny format może mieć komórki usunięte.
2) Jeżeli chciałbyś usunąć z grupy cały wiersz, jeżeli tylko powtarza się jakiś nr ID nie ważna jest reszta informacji z tego wiersza, to wskaż całkowitą tabelę danych, jednakże w oknie usuwania duplikatów odnieś się jedynie do filaru z ID.
3) Buttony Zaznacz każde a także Usuń zakreślenie wszystkich umożliwiają jedynie prędko zaznaczyć bądź odhaczyć wszystkie pozycje na liście .
4) Jeśli wybierzesz jedną kolumnę, która została częścią większej grupy bądź po prostu leży bezzwłocznie w sąsiedztwie pozostałych treści, to Microsoft Excel pokaże podpowiedź sugerującą, iż możliwe chcesz zaznaczyć również pozostałą część zakresie. Jeżeli tego nie chciałbyś, to po prostu odnieś się do przycisku pozostawić tymczasowo zaznaczony obszar oraz kliknij Usuń duplikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *